Marka

Marka Tescil Sorgulama

Marka tescil sorgulama ile başvurunuzu hemen yapın, marka kimliğinizi bugün koruma altına alın!

Com.tr Hediye

Marka Başvurularında com.tr alan adı uzantısı hediye

Sıkça Sorulan Sorular?

Marka Tescil Başvuru Süreci ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Marka Nedir?

Marka, bir firma ya da şahıs tarafından üretilen mal veya hizmetlerin, başka firma ya da şahıslar tarafından üretilen mal veya hizmetlerden ayırt edilmesini sağlayan; baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarete verilen addır.

Kimler Başvurabilir?

TC vatandaşı her kişi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikametgahı olan her gerçek veya tüzel kişi ve Türkiye Cumhuriyeti uyruğundaki kişilere kanunen veya fiilen marka koruması tanımış yabancı devletlerin gerçek veya tüzel kişileri de karşılıklılık ilkesi uyarınca Türkiye'de marka tescil başvurusu yapabilirler.

Kurumsal Başvuru İçin Gerekli Belge ve İşlemler?

* Bu sayfadan online başvuru yapılmalı,
* Vekalet(Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) doldurularak kaşelenip imzalanmalı, (Noter onayı gerekmez)
* Şirket yetkilisi imza sirküsü, * Hizmet sözleşmesi doldurularak kaşelenip imzalanmalı,
Belgeleri Buradan online olarak veya destek@veridet.com mail adresine gönderebilirsiniz. Online evrak gönderiminde işlemler daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Marka Tescili Nedir?

Marka tescili de bu işaretlerin Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından gerekli süreçler ve işlemler tamamlandıktan sonra bir belge ile koruma altına alınmasıdır. Marka tescili, markanın yasal olarak koruma altına alınması demektir.

Marka Kriteri Neler Marka Olabilir?

Kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar gibi baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaret marka olabilir. Marka ile ilgili en önemli kriter, kullanılan işaretin benzer ürün ya da hizmetlerden farklılaşmayı sağlayan “Ayırt Edici Özelliği”nin bulunması gerekliliğidir. ...
.

Bireysel Başvuru İçin Gerekli Belge ve İşlemler?

* Bu sayfadan online başvuru yapılmalı,
* Vekalet(Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) doldurularak imzalanmalı. (Noter onayı gerekmez, vekalette yer alan adres ikametgah adresiniz ile aynı olmalıdır) * Kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
* Hizmet sözleşmesi doldurularak imzalanmalı,
Belgeleri Buradan online olarak veya destek@veridet.com mail adresine gönderebilirsiniz. Online evrak gönderiminde işlemler daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Ücretsiz Destek

Markanızın tescil edilmeye uygunluğunu 1 iş günü içerisinde araştırıyoruz. İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

Profesyonel Ürünlerimiz & Hizmetlerimiz